Historia Cygal Art Deco
ponad 30 lat doświadczenia

30 lat stałego podnoszenia jakosci, doskonalenia techniki tworzenia mebli w stylu Artdeco
stosowania coraz lepszych materiałów oraz kontaktu z naszymi Klientami
 

Początki

Firma rodzinna Cygal Art Deco powstaje w 1985 roku na terenie Niemiec. Piotr Cygal, założyciel i pierwszy właściciel firmy, zafascynowany francuskim stylem art deco z 1920-1930 oraz zainspirowany przez słynnych projektantów art deco- Jules Leleu, Jean Dunand i Jaques- Émile Ruhlmann po raz pierwszy podejmuje się trudnego zadania- renowacji mebli w stylu art deco.

 

Rozwój

Pasja bardzo szybka przeradza się w sukces zawodowy. Na terenie Niemiec w miejscowości Eichetstr-Kuppenheim powstają warsztaty, w których kreatywność właściciela w połączeniu z solidnością i dokładnością pracowników prowadzi do wyprodukowania pierwszej kolekcji mebli robionych ręcznie. Produkty firmy Art Deco szybko podbijają serca ludzi, którzy cenią elegancję oraz oryginalność. Materiały do produkcji mebli są sprowadzane z najdalszych zakątków świata. Zamówienia na produkcję nowych mebli oraz odnawianie starych oryginalnych mebli w stylu art deco spływają z całej Europy. Następuje dynamiczny rozwój firmy, powstają nowe galerie- oprócz rodzimych Niemiec-Kuppenheim, meble w stylu art deco znajdują się Los Angeles oraz St-Petersburgu.

 

Dzisiaj

Od 5 lat jesteśmy obecni na rynku w Polsce - Galeria w Krakowie. Pozostajemy wierni pierwotnej filozofii firmy- pracujemy z pasją i dążymy do doskonałości. Łączymy ponadczasowe formy ze szlachetnymi materiałami, siłę koloru ze zmysłową elegancją produktu. Pragniemy zaoferować naszym Klientom usługi najwyższej jakości. Ze względu na duże zainteresowanie Klientów lampami, wazami i reliefami w stylu art deco postanowiliśmy rozbudować ofertę naszej firmy. Miłośników stylu art deco zapraszamy do Krakowa, przy filiżance kawy zaprezentujemy nasze produkty. Pracujemy 7 dni w tygodniu, prosimy jednakże o wcześniejsze ustalenie terminu wizyty.

© 2023 CYGAL ART DECO. All Rights Reserverd.